Uvažujete o studiu na Katedře divadelních studií?

Dny otevřených dveří proběhly ONLINE 22. ledna a 23. ledna 2021. Informace o konáních příštích dnů otevřených dveří budou zveřejněny zde.

Při dnech otevřených dveří se můžete osobně ptát pedagogů katedry na cokoliv, co vás zajímá stran studia, přijímacího řízení i budoucího uplatnění. Pokud se chce dozvědět více o naší katedře již nyní, zde je několik videorozhovorů o našem oboru.

Toto video je součástí mikrokurzu Antické řecké divadlo. Kurz najdete na stránkách projektu Humanitní vědy dokořán.

Z jiné perspektivy vám katedru i studium představí studentka Barbora Kašparová.

Chcete slyšet, jak své studium hodnotí naše úspěšná absolventka překladatelka a dramaturgyně Barbora Schnelle?

Naše katedra se nevěnuje jen dějinám divadla, teorii a kritice, ale zkoumáme i to, kde divadlo přesahuje do života. Co to je teatralita soudního jednání a teatralita veřejných událostí vám představí studenti doktorského studia Martin Langhans a Lukáš Kubina.

Tato videa jsou součástí mikrokurzu Kritické myšlení. Kurz naleznete na stránkách projektu Humanitní vědy dokořán.

Na naší katedře fungují dva časopisy. Časopis Kritické Theatrum je určený k reflexi aktuálního divadelního dění a redakčně se o něj starají studenti katedry.

Časopis Theatralia je odborným teatrologickým periodikem, které představuje výsledky současných výzkumů v oboru divadelních studií a tematicky příbuzných oblastech.

I když naše katedra byla poslední dva semestry omezena ve své činnosti pandemickými opatřeními, život u nás se nezastavi. Zevrubnou zprávu o něm podává naše PF 2021! I vy můžete patřit do tohoto příběhu... (klik na obrázek)

Vítejte na Katedře divadelních studií!

Těšíme se na shledanou.

Další informace

Uplatnění, podmínky přijetí, termíny, náplň studia, možnosti víceoborového studia atp.

Bakalářské studium Magisterské studium Doktorské studium