CED | Kulatý stůl 𝑂𝑑 𝑎𝑘𝑡𝑖𝑣𝑖𝑠𝑚𝑢 𝑘 𝑢𝑚𝑒̌𝑛𝑖́ 𝑎 𝑧𝑝𝑒̌𝑡

21. 1. 2022

𝗖𝗘𝗗_𝗢𝗯𝘀𝗲𝗿𝘃𝗲𝗿 ve spolupráci s Knihovnou a archivem Centra experimentálního divadla si vás dovolují pozvat na třetí z řady nepravidelných diskusních setkání – kulatý stůl na téma 𝑂𝑑 𝑎𝑘𝑡𝑖𝑣𝑖𝑠𝑚𝑢 𝑘 𝑢𝑚𝑒̌𝑛𝑖́ 𝑎 𝑧𝑝𝑒̌𝑡.
Setkání se uskuteční u příležitosti právě probíhající výzkumné stáže 𝗖𝗘𝗗_𝗢𝗯𝘀𝗲𝗿𝘃𝗲𝗿, která nyní probíhá v CED již potřetí.
Jejím tématem je vztah lidského těla a prostoru, jež prozkoumává prostřednictvím několika-blokového programu. Téma tzv. artivismu je jedním z nich.
O tom, jak lze uvažovat o umělecké tvorbě ve vztahu k jejím společenským a politickým významům, budeme hovořit v pátek 21. ledna 2022 od 16:00 ve Studiu CED (v prvním patře budovy).
Ke kulatému stolu zasednou:
𝗠𝗶𝗸𝘂𝗹𝗮́𝘀̌ 𝗖̌𝗲𝗿𝗻𝗶́𝗸: jeden z organizátorů hnutí Limity jsme my, absolvent environmentálních studií na FSS MUNI
𝗩𝗲𝗻𝗱𝘂𝗹𝗮 𝗙𝗿𝗲𝗺𝗹𝗼𝘃𝗮́: kurátorka a teoretička současného umění, spolukurátorka výstavy BíLá Místa v galerii Hraničář v Ústí nad Labem
𝗘𝗹𝗶𝘀̌𝗸𝗮 𝗥𝗮𝗶𝘁𝗲𝗿𝗼𝘃𝗮́: studentka doktorského programu Teorie a dějin divadla na Masarykově univerzitě, autorka diplomové práce “Gob Squad: hrdinové naší doby”.
𝗔𝗻𝗻𝗮 𝗥𝗲𝗺𝗲𝘀̌𝗼𝘃𝗮́: teoretička a kritička umění, zabývající se především současným uměním s ohledem na jeho sociální a institucionální podmínky, šédrefaktorka magazínu Artalk.cz
Na společnou diskusi se těší frekventanti a frekventantky stáže, její průvodkyně a členové a členky Centra experimentálního divadla.