DOX | Teď, nebo nikdy. 5 dnů s legendou Odin Teatret

14. 1. 2022

Legenda světového divadla Iben Nagel Rasmussen si vypracovala jedinečný způsob tréninku performera, který boří hranice mezi divadlem, tancem a vokální performancí. Iben je od roku 1966 členkou Odin Teatret, který se pod vedením Eugenia Barby stal fenoménem světového divadla díky komplexnímu přístupu k práci souboru. Existuje už padesát sedm let.

Iben Nagel Rasmussen fascinuje jako performerka i osobnost. Již několik let nevyučuje a věnuje se jen uzavřené skupině Bridge of Winds. I proto je DOX poctěn možností nabídnout neopakovatelnou příležitost: zažít výjimečný trénink rozvoje hereckých, tanečních a vokálních možností Bridge of Winds s jeho autorkou. Pětidenní dílnu povede s houslistkou a performerkou Elenou Floris, také členkou Odin Teatret.

Workshop, který se koná 19.-23. 1. 2022, je určen všem zájemcům, nejen studentům divadla/tance nebo pro profesionálům. Účastník rozvíjí silnou přítomnost a dynamiku jednání svým pohybem i hlasem v prostoru a objevuje tak svou osobní poetiku. Na práci Bridge of Winds vyrostly už dvě generace divadelních/tanečních tvůrců od Latinské Ameriky přes Evropu po Asii.

Ve cvičeních Bridge of Winds se rozvíjejí rozličné typy energií. Performer generuje jejich tok, tvoří a předává sdělení svou fyzickou i hlasovou akcí, rytmem, prací s prostorem, rekvizitou a textem, a to v kontaktu s ostatními účastníky cvičení.

Po každodenním tréninku proběhne osobní konzultace a videoseminář. Dílnu uzavře v pondělí 24. ledna od 19 hodin komponovaný večer s Iben: work demonstration White as Jasmine a diskuse.

Informace v kostce:
- 5 dnů s legendou Odin Teatret.
- Exkluzivní dílna Bridge of Winds s Iben Nagel Rasmussen.

Lektorky: Iben Nagel Rasmussen a Elena Floris. Workshop bude veden v anglickém jazyce.

Termín: 19.-23. 1. 2022, denně 10-13.30, následuje pauza na oběd a poté mezi 15. a 17. hodinou individuální konzultace a videoseminář.

Kde: Centrum současného umění DOX (Osadní 34, Praha 7), účastníci mají v termínu konání workshopu volný vstup do Centra současného umění DOX na všechny výstavy.

Pro koho: pro herce, tanečníky, hudebníky, performery, studenty dramatických oborů, zájemce o autentický projev bez ohledu na zamýšlené uplatnění. Nejsou nutné předchozí zkušenosti, potřeba je jen zdravé tělo, pohodlné oblečení pro trénink a oblíbený text, který zná účastník zpaměti.

V případě zájmu prosíme o zaslání krátkého motivačního dopisu a CV na email info@dox.cz do 14. 1. 2022.

Cena: 5 900 Kč / 230 € / je možno rozdělit na dvě splátky.

V ceně je 18 hodin tréninku, každé odpoledne možnost konzultace a účast na videosemináři, vstup na závěrečný komponovaný večer, během konání dílny volný vstup do všech prostor Centra současného umění DOX.

(Ubytování: není v ceně, ale rádi vám jej pomůžeme zajistit)

Pro více informací nás prosím kontaktujte na info@dox.cz.