DSB | Divadlo je dialog

29. 5. 2022

úterý 24. 5. 2022
Industra, od 18:00

Na performativní přednášku Alice Koubové a Miřenky Čechové Strachy přímo navazuje debata Jak na Strachy?, která se zaměří na to, jak by divadla mohla pomáhat k podpoře naší odvahy.

středa 25. 5. 2022
Studio CED, od 11:00

Diskuse Kultura kultury: O etických dilematech v uměleckých institucích s Alicí Koubovou se bude věnovat fenoménům, vztahům a hodnotám, které jsou v kultuře pevně zvykově ukotveny a které zároveň začínají lidé v uměleckých institucích vnímat jako problematické, nedůstojné, nespravedlivé, nebo přímo škodlivé. Diskuse se účastní rektor JAMU Petr Michálek, programová ředitelka GAMPY, která je součástí Centra pro otevřenou kulturu, Šárka Zahálková, sociolog a redaktor CEDITu Petr Kubala, herečka a členka iniciativy Ne!musíš to vydržet DAMU Kateřina Císařová.

čtvrtek 26. 5. 2022
Foyer Janáčkova divadla, od 14:00

Konference Co na to divák? Interaktivní konference divadelních lektorů o současném stavu práce s publikem přinese inscenovaný dotazník, zpověď „běžného“ diváka, pohled vědce, networkingový trh práce (s publikem) a divadelní lektory naživo.

pátek 27. 5. 2022
Studio CED, od 15:00

Debata (Ne)možnosti kritiky se zaměří na o možnosti divadelní kritiky v současnosti. Diskuse se účastní Barbora Etlíková, Milo Juráni, Jakub Liška a Barbora Schnelle.

sobota 28. 5. 2022
Zkušební jeviště Janáčkova divadla, od 11:00

Putovní diskusní setkání mezi nezávislou scénou a zřizovanými divadelními institucemi (Ne)závislá spojení: Divadlo je… spolupráce organizují Barbara Gregorová (dramaturgyně Činohry Národního divadla Brno a šéfdramaturgyně festivalu Divadelní svět Brno), Petr Pola (umělecký ředitel festivalu Malá inventura), Marta Ljubková (šéfdramaturgyně Činohry Národního divadla v Praze a dramaturgyně festivalu Pražské křižovatky), Adriana Světlíková (ředitelka servisní organizace Nová síť, která pořádá festival Malá inventura) a Hana Průchová (proděkanka pro vědu a výzkum Divadelní fakulty JAMU). Na setkání je třeba se registrovat na mailu kus.produkce@gmail.com.

neděle 29. 5. 2022
Provázek.sál, od 20.00

Na představení Vojcek nezávislé divadelní skupiny Kupalaŭcy navazuje debata Bělorusko: Divadlo v exilu s režisérem Ramanem Padaliakem, členy hereckého souboru, ředitelem CEDu Miroslavem Oščatkou a ambsadorem Ambasády nezávislé běloruské kultury v Brně  Sjarhejem Smatryčenkem.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info