Erasmus+ 2024/2025 I. cyklus

Vyhlášení výběrového řízení pro zájemce z řad studentů KDS FF MU o stipendium v rámci programu Erasmus+ v akademickém roce 2024/2025.

24. 1. 2024

Zájemci o studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ na partnerských univerzitách v roce 2024/2025 se mohou přihlásit do výběrového řízení.

Podávat přihlášky lze od 29. 1. do 21. 2. 2024.

Na základě rozhodnutí zahraničního oddělení FF MU došlo ke změně termínu, do kdy je možné se přihlásit na zahraniční studijní pobyt ERASMUS+ I. cyklus pro akademický rok 2024/2025. Nově podávejte přihlášky nejpozději do 21. 2. 2024!
Ke změně došlo z důvodu dvoukolového výběrového řízení na FF MU.

Přihlášky se podávají výhradně elektronicky na adrese: https://isois.ois.muni.cz/cs/outgoing-application/application/

Povinnými přílohami přihlášky (obě v češtině), které je třeba si připravit předem, jsou:

• životopis
  • motivační dopis

Nepovinnou přílohou je certifikát o dosažené úrovni znalosti cizího jazyka.

Výběrové řízení bude uzavřeno 22. 2. 2024, kdy budou úspěšným žadatelům automaticky oznámeny výsledky.

Upozorňujeme, že oproti předchozím rokům došlo k několika významným změnám spojených s transformací všech výměnných programů (Erasmus a dalších) do jediného programu Erasmus+. Mezi nejvýznamnější změny bezprostředně se týkající vyjíždějících studentů patří:

• možnost vyjet na Erasmus pobyt v každém stupni studia (tj. v Bc., Mgr. i Ph.D. studiu) až na 12 měsíců (tj. i několikrát a opakovaně).
  • jednotná výše dotace na měsíc pobytu (540, 600 nebo 660 Euro měsíčně podle finanční náročnosti hostitelské země)
  • plně elektronický proces podávání přihlášek a uznávání předmětů po návratu

Bližší informace ohledně programu Erasmus+ naleznete na adrese:

Dále existuje možnost pobytu v zahraniční na pracovní stáži (praxi) v délce 2 – 12 měsíců.

S dotazy se můžete obracet na:

Martina Musilová – email: 107083@mail.muni.cz nebo martina-musilova@seznam.cz