Na MUNI začíná týden humanitních věd

16. 11. 2020

<em>Nagasaki, 9. 8. 1945</em>

„If you can't face Hiroshima in the theatre, you'll eventually end up in Hiroshima itself.“

Edward Bond

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity se uspořádáním Týdne humanitních věd již tradičně připojuje k oslavám Světového dne filozofie UNESCO.

Program akce je přehlídkou širokého spektra výzkumných a vzdělávacích aktivit realizovaných na fakultě. Jeho náplň tvoří konference, odborné i popularizační přednášky a prezentace humanitních a společenskovědních oborů pěstovaných na fakultě, jako jsou archeologie, filozofie, filologie světových i exotických jazyků, historie, jazykověda, knihovnictví, pedagogika, psychologie, religionistika, teorie divadla, filmu, hudby, výtvarného umění a mnohé další.

Od roku 2018 se zapojují také Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy.

Program je volně přístupný široké veřejnosti, vstup zdarma.

(text převzat z Týden humanitních věd)

Letošní program probíhá od 16. do 22. listopadu ONLINE a je ke dispozici zde.