Na MUNI začíná týden humanitních věd

16. 11. 2020

Nagasaki, 9. 8. 1945

„If you can't face Hiroshima in the theatre, you'll eventually end up in Hiroshima itself.“

Edward Bond

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity se uspořádáním Týdne humanitních věd již tradičně připojuje k oslavám Světového dne filozofie UNESCO.

Program akce je přehlídkou širokého spektra výzkumných a vzdělávacích aktivit realizovaných na fakultě. Jeho náplň tvoří konference, odborné i popularizační přednášky a prezentace humanitních a společenskovědních oborů pěstovaných na fakultě, jako jsou archeologie, filozofie, filologie světových i exotických jazyků, historie, jazykověda, knihovnictví, pedagogika, psychologie, religionistika, teorie divadla, filmu, hudby, výtvarného umění a mnohé další.

Od roku 2018 se zapojují také Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy.

Program je volně přístupný široké veřejnosti, vstup zdarma.

(text převzat z Týden humanitních věd)

Letošní program probíhá od 16. do 22. listopadu ONLINE a je ke dispozici zde.