ONLINE| Terén: Nové sady 6

22. 2. 2021

Bára Bažantová se v projektu 𝙃𝙡𝙖𝙙𝙤𝙫𝙖́ 𝙯𝙚𝙙̌ vztahuje k prostředí úřadu práce. Participativní akce nechává s kontrolovanou náhodností, hravostí a svébytným humorem vzniknout dočasné plastice v srdci brněnského Cejlu a kriticky promýšlí formy jednorázové pomoci.

Projekt 𝘿𝙫𝙚𝙧̌𝙚 Zuzany Janečkové vznikl jako site specific performance pro denní stacionář pro seniory v Domově Naděje Brno – Vinohrady. Arteterapeutické živé dílo je inspirované rekonstrukcí vnitřních prostor zařízení. Fyzické provedení díla je vyprovozeno i svou „freeware“ verzí v podobě online dostupného návodu, scénáře a souboru digitálních materiálů k využití pro soukromou, veřejnou, domácí či jakoukoli další realizaci této performance.

𝙅𝙪𝙥𝙞𝙩𝙚𝙧 Matyáše Zemana otevírá debatu o budoucnosti naší planety, cestách do vesmíru a životě na ulici. Ke společnému promýšlení oslovuje lidi, které zpravidla společnost k takové diskusi nezve. Součástí projektu je audiopásmo zpracovávající rozhovory s klienty Kontaktního centra Vlhká v Brně, provozované Společností Podané ruce, které bude po svém online uvedení instalováno do veřejného prostoru v rámci performativní akce, kolektivního poslechu v ulicích města.

✰ Projekty budou zveřejněny postupně v daný termín a v daném čase na jasuteren.cz. Bára Bažantová: Hladová zeď 𝟖/𝟐/𝟐𝟎𝟐𝟏 𝟐𝟎:𝟎𝟎, Zuzana Janečková: Dveře 𝟏𝟓/𝟐/𝟐𝟎𝟐𝟏 𝟐𝟎:𝟎𝟎 & Matyáš Zeman: Jupiter 𝟐𝟐/𝟐/𝟐𝟎𝟐𝟏 𝟐𝟎:𝟎𝟎. ✰


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info