PerformCzech SKILLS: Odborné stáže pro divadelní kritiky a publicisty v zahraničních redakcích / tanznetz.de

tanznetz.de je německojazyčný internetový portál pro oblast profesionálního scénického tance. Uzávěrka přihlášek je 27. května 2024.

13. 5. 2024

tanznetz.de je německojazyčný internetový portál pro oblast profesionálního scénického tance. Nabízí přehled o dění v mezinárodním tanečním světě, denně zveřejňuje novinky, recenze, témata a slouží jako průvodce po tanečních institucích, tanečních souborech, tanečních profesionálech, tanečních časopisech a tanečních webových stránkách po celém světě. Stáž je připravena ve spolupráci s Českým střediskem AICT. Projekt je realizován díky podpoře z Národního plánu obnovy, Ministerstva kultury České republiky a Evropské komise – NextGenerationEU.

Stáž:
Termín: 8.7. – 19.7.2024
Místo: Mnichov, Německo
Délka pobytu: 10 dní
Forma podpory: příspěvek na mezinárodní dopravu (vlak), ubytování, vstupenky
Výše podpory: 38.000,- Kč
Uznatelní žadatelé: divadelní kritici/čky a publicisté/tky s prokazatelnou publikační praxí v oblasti divadla (činohra, loutkové divadlo, hudební divadlo, taneční a pohybové divadlo či nový cirkus)
Limit: 1 podpořený/á profesionál/ka
Uzávěrka: 27.5.2024

Kritéria a hodnocení výběru:
– Prokazatelná praxe spojená s publikační činností v relevantních periodicích minimálně 2-3 roky
– Výborná znalosti anglického jazyka (slovem i písmem), německý jazyk výhodou nikoliv podmínkou
– Výběrové řízení je určené pro fyzické osoby starší 18 let v den podání žádosti s trvalým nebo přechodným pobytem na území ČR

Povinné přílohy:
– Profesní CV v anglickém jazyce
– Motivační dopis v anglickém jazyce

Vybraný/á účastník/ice je povinen/a po absolvování stáže zhodnotit písemně přínos svého pobytu pro svou další odbornou práci v podobě závěrečné zprávy a dále publikovat text v časopisu Svět a Divadlo související s jeho stáží (např. reflexe, recenze na inscenaci v koordinaci s šéfredaktorem časopisu).

Program stáže: Program je v gesci zahraniční redakce, která zajistí vhled do divadelní scény, vnitřního chodu redakce a svých pracovních postupů a poskytne zázemí pro odbornou práci stážist/ky. Od účastníka/ce se očekává zapojení do redakčního chodu a spolupráce na tvorbě redakčního obsahu v době jejich pobytu v redakci. V plánu jsou návštěva Think Big festivalu pro mladé publikum a setkání s mnichovskými aktéry současné taneční scény v Mnichově, jako jsou Tanzbüro München, Tanzquelle, Tanztendenz, Joint Adventures

Přijetí žádosti: Písemné žádosti včetně příloh jsou přijímány na online formuláři ZDE

Žádosti posuzují Dramaturgická rada PerformCzech jako poradní orgán IDU ve spolupráci s výkonným výborem českého střediska AICT a redakcí časopisu tanznetz.de.

Kontaktní osoba: Barbora Formánková, barbora.formankova@idu.cz


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info