Vyšla Theatralia 2021/1

8. 5. 2021

Editoři Klára Škrobánková a Pavel Drábek v tomto čísle oslovili odborníky na performativní kultury doby anglické restaurace, aby v tematické rubrice Yorick zveřejnili výsledky svých výzkumů. Do čísla přispěli Claudine van Hensbergen a Teresa Grant (z Velké Británie), Massimilliano Morini, Lisanna Calvi a Alba Graziano z Itálie, Stacey Jocoy z USA, Jorge Braga Riera ze Španelska, Anna Cetera-Włodarczyk a Przemysław Pożar z Polska a Filip Krajník z České republiky. Tito autoři představují anglické restaurační drama a divadlo jako nadnárodní a multižánrový fenomén.

Eva Šlaisová, Radka Kunderová, Tomáš Bojda a Anna Zelenková v rubrice Spektrum publikují výsledky svých výzkumů týkajících se různých témat z české divadelní historie.

Přečtěte si také rozhovor s odbornicí na restaurační divadelní praxi muzikoložkou Amandou Eubanks Winklerovou, který je zaměřen na význam praktického výzkumu pro studium období anglické restaurace.

Na konci našeho čísla jsme pro vás připravili překvapení. V rubrice Archiv M. A. Katritzky představuje svůj výzkum díla Williama Hogartha a hlavně nový objev ve zkoumání této problematiky. O tomto úspěchu již píší na stránkách The Times (7. 5. 2021) a na internetové platformě The Conversation (6. 5. 2021).

Číslo je v angličtině a češtině a už ho najdete zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info