Festival PLÁCEK pro studující

Festival PLÁCEK proběhne v termínu 9.–11. května 2024 v prostorách brněnské Káznice a nabízí řadu studentských výhod.

18. 4. 2024

Letošní třetí ročník se odehraje od čtvrtka do soboty 9.–11. května a jeho základnou pro tento ročník budou prostory Káznice.

Tématem se letos stalo chtění - impuls změny - změny, která není vždy jednoduchá, nebo příjemná, ale podstatná pro náš neustálý vývoj a proměnu. Mimo primární cílovou skupinu středoškoláků a čerstvých vysokoškoláků je pro PLÁCEK důležité dialog nad chtěním ale otevírat mezigeneračně - mluvit o schopnosti střízlivého pojmenovávání našich chtění, reflexi, přijímání a vzdávání se našich chtění...

Jako každý rok budou program plnit středoškolská studentská představení, ale též další hostující projekty, workshopy, masterclasses a koncerty.

Obzvlášť upozorňujeme na hostující představení Rauschen, německého kolektivu fau - proběhne v pátek 10. 5. od 18:30 v INDUSTŘE.

PLÁCEK nabízí studujícím divadelních oborů možnost zakoupení zvýhodněné celofestivalové akreditace - ta opravňuje ke vstupu na veškerý festivalový program od představení, přes workshopy, až po hudební program. Proto když si koupí svoji akreditaci do 30. 4. a při nákupu zadají slevový kód "SPOUSTACHTENI", dostanou slevu 20% a akreditace je vyjde na 400,- za celé tři dny. K zakoupení jsou přes server smsticket na tomto odkazu.