MFD | Robert Lepage: 887 – nabídka pro studující a vyučující uměleckých oborů

EX MACHINA, Quebec, Canada
15. 9.2022 od 16 hodin v Novém divadle v Plzni
Podmínky:
Festival nabízí studentům a pedagogům uměleckých škol po registraci vstupenku zdarma. Je možné také využít festivalový autobus z Prahy do Plzně a zpět. Odjezd z Prahy Zličína je ve 14 hodin.
Registrujte se prosím zde:
Anotace:
K největším lákadlům letošního ročníku Mezinárodního festivalu DIVADLO patří první tuzemské uvedení inscenace světoznámého kanadského divadelního a filmového režiséra, dramatika, herce a divadelního vizionáře Roberta Lepage, který přijede s vlastním sólovým představením 887. 887 je číslo obytného činžáku na Murray Avenue ve městě Quebec, kde žil Lepage v dětství se svými rodiči. V této inscenaci se autor pokouší vyrovnat s otázkou paměti a zapomínání. Na jevišti se objevuje miniaturní replika jeho rodného domu, a ta se díky magii divadla i nejnovějších možností vizuální techniky stává ‚palácem paměti‘, výchozím bodem vzpomínek především na dětství v bouřlivých 60. letech ve frankofonní Kanadě. „Pro mne je 887 skromným pokusem ponořit se do historie s malým ‚h‘, abych lépe pochopil tu s ‚H‘ velkým,“ říká Robert Lepage.
Délka představení: 120 minut
Detail představení: