NIPOS | On-line konference Divadlo pro mládež z různých úhlů pohledů

11. 12. 2021

Divadlo pro mládež je specifickou disciplínou na pomezí divadla pro děti a pro dospělé. V čem je právě mládež jako divácká skupina výjimečná? Jak ovlivňuje tvůrce v oblasti dramaturgie, režie a scénografie? Co by mladí chtěli na jevištích vidět a zažít? Jak moc divadlo využívají ve výuce střední školy a jaká je pro ně nabídka? Jak přilákat teenagery do divadel a jak s nimi pracovat po představení? Jak daleko máme k osvědčeným a funkčním modelům ze zahraničí?

Kdy a kde

On-line konference proběhne 11. prosince 2021 od 10.00 hodin na platformě Zoom. Vstup na konferenci je zdarma.

Pro koho

Konference je určena profesionálním i amatérským tvůrcům, pedagogům a studentům středních škol, i dramaturgům stagion a kulturních domů.

Přihlášky

Přihlásit na konferenci se můžete ZDE

10.00 – 10.30

Mládež z pohledu psychologa

10.30 – 11.30

Divadlo pro mládež a školství

• z pohledu pedagogů Gymnázia Zikmunda Wintra Rakovník
  • z pohledu studentů Gymnázia Zikmunda Wintra Rakovník
  • divadlo pro mládež a francouzské školství

11.30 – 12.00

Diskuse

12.00 – 12.30

Pauza

12.30 – 14.00

Profesionální divadla pro mládež – specifika tvorby pro mládež, spolupráce se školami

• Divadlo Drak Hradec Králové
  • Divadlo Polárka Brno
  • Divadlo NoD Praha
  • Divadlo D21 Praha

14.00 – 14.15

Pauza

14.15 – 15.00

Amatérské divadlo pro mládež, Popelka Rakovník, reflexe dětských skupin

Závěrečná diskuse

Organizátor

Konferenci pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Kulturním centrem Rakovník a DS Tyl Rakovník jako součást celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti a mládež POPELKA Rakovník. Ta se koná z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury ČR.

NIPOS, Mgr. Simona Bezoušková, e-mail: bezouskova@nipos.cz

(text: 𝗡𝗜𝗣𝗢𝗦 (nipos.cz) redakčně upraveno)