ONLINE Konference | Sémiotika a ideologie

6. 11. 2020

Konference Sémiotika a ideologie organizovaná Katedrou elektronické kultury a sémiotiky FHS UK a studentským spolkem Ptakopysk je první studentskou konferencí zaměřující se na relevanci sémiotiky v rámci zkoumání otázky sociální a mediální reprezentace ideologií. Tato problematika zahrnuje teoretickou analýzu ideologických nástrojů v perspektivě sémiotické či kognitivně-sémiotické a oborů sémiotice příbuzných v rámci komunikačních studií: vizuální rétoriky, teorie argumentace, kritické analýzy diskurzu atd. Konference si klade za cíl sdružit studenty, kteří se zabývají ideologií či jejími dílčími aspekty.

(text: FB událost)

Více informací o konfereci na FB stránce události zde.