UZK | Vysokoškolská okupační stávka za klima

14. 11. 2022

V týdnu před 17. listopadem nepůjdeme do školy, ale budeme stávkovat a okupovat univerzity. Klimatická krize a s ní spojené další problémy jako je válka na Ukrajině, energetická chudoba nebo polarizace společnosti a příklon ke krajní pravici…, toto jsou natolik vážné problémy, že nechceme jenom nečinně přihlížet! Zároveň jsme součástí celosvětového hnutí #EndFossil, které okupuje vysoké školy po celém světě (➡️ endfossil.com).

✊🌏
Vzpomínat na 17. listopadu totiž nestačí a v prázdných slibech není budoucnost!
Chceme klimatickou spravedlnost na univerzitách i ve společnosti!
🌍✊

Jiný svět je možný.

🌿

Jak se do stávky zapojit?

• Dorazit přímo na stávku na některou z fakult - jejich výčet a fakultní událost najdete na hlavní události. Velké to bude v Brně (FSS MU, FaVU, JAMU), Olomouci (UPOL) a Praze (UK, AVU, AMU, UMPRUM).
  • Podepsat prohlášení k 17. listopadu
  • Přispět finančně
  • Sdílet info o stávce

(text: Univerzity za klima)