Diverzanti

Divadelní soubor Diverzanti vznikl na podzim roku 2016, při realizaci inscenace (NE) CHTĚNÁ ÚTĚCHA. Jeho členkami a členy či spolupracovníky a spolupracovnicemi jsou mimo jiné také bývalí i současní studenti katedry, Kateřina Volánková, Karolína Baňková, Kateřina Vaněčková, Magda Vyskočilová a Matěj Pohořálek.

Soubor pod vedení Kateřiny Volánkové (Teorie a dějiny divadla a Management v kultuře FF MU, nyní DAMU) nastudoval dosud dvě autorské inscenace, (NE) CHTĚNOU ÚTĚCHU (2017) o fenoménu vojenských „utěšitelek“ v Číně za druhé světové války a Domeček za hranicí slušnosti (2018), výpověď o plíživém nástupu totalitních režimů umožněném laxností a nezájmem společnosti na pozadí politických procesů padesátých let minulého století.

Obě inscenace se dočkaly kritického ohlasu i několika cen v nejrůznějších kategoriích (čestné uznání v Ceně Evalda Schorma za původní scénář, cenu za inscenaci a doporučení na národní přehlídku ve Volyni na Lounské divadelní přehlídce 2017, ceny pro mladý herecký talent, hereckému kolektivu, za nejlepší inscenaci, režii a scénář na Libochovickém divadelním létě, cenu tisku na FEMAD Poděbrady 2017, doporučení na mezinárodní přehlídku Šrámkův Písek atd.).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info